CUKROVKA - DIABETES MELITTUS
Cukrovka je chronické onemocnění metabolismu cukrů, způsobené poruchou tvorby inzulínu ve slinivce břišní. Projevuje se zvýšenou hladinou cukru ( glukózy ) v krvi. Zároveň však postihuje i hospodaření s ostatními živinami a ovlivňuje tak celkově přeměnu látek v organismu.
TYPY CUKROVKY
CUKROVKA I. TYPU
Je podmíněna imunologicky, má často rychlý a dramatický začátek, projevuje se zvýšenou žízní, močením a různě rychlým rozvratem vnitřního prostředí. Vyskytuje se převážně u jedinců mladších 30 let, ale může se vyskytnout i v pozdějším věku.
Imunologická podmíněnost spočívá v tom, že organismus vytváří protilátky proti vlastním buňkám pankreatu a různou rychlostí ( pomaleji nebo rychleji ) je usmrcuje.
CUKROVKA TYPU II.
Je v naší populaci častější tvoříaž 90% onemocnění cukrovkou. Nejčastěji vzniká po 40. roce života, ale mohou jí onemocnět i mladší jedinci. Postižení jsou z 90% lidé s vyšší tělesnou hmotností, až obézní. Tato cukrovka je často geneticky podmíněna, ať už v přímém či vzdálenějším příbuzenstvu.
Její začátky většinou probíhají skrytě, i několik let bez jakýchkoliv příznaků.
TŘETÍ SKUPINA - JINÉ TYPY DIABETU
patří sem především onemocnění mladistvých, při vzniku poruch žláz s vnitřní sekrecí, cukrovka při chorobách, které poškozují slinivku břišní, či vznikající kvůli některým typům léků a chemikálií.
GESTANČNÍ DIABETES - TĚHOTENSKÝ DIABETES
Vzniká nejčstěji v druhé poovině těhotenství. Při zjištění poruchy při provádění testů, je nutná dietní léčby, někdy i s kombinací inzulínu, aby nedošlo k poškození plodu. Po těhotenství tento typ cukrovky sám deznívá. U těchto žen, však je zvýšené riziko, že za 1é - 20 let se u nich objeví diabetes 2. typu, pokud si nedokáží udržet zdravou tělesnou hmotnost.
...
ČÍNSKÁ MEDICÍNA
V Číně je nazývána "Žížnivou a plýtvající" nemocí, neboť se projevuje nadměrnou žízní a současně nadměrným močením. Většina lidí při vzniku cukrovky zhubne, mají sucho v ústech a červený, někdy rozpraskaný jazyk. Dle čínské medicíny, je tato nemoc způsobena nedostatkem JINU ( základních tělesných tekutin ), jehož nedostatek vede postupně k převaze JANGU a tím i k vzestupu vnitřního horka, což může vést k návalům horka, sucha v ústech, suchosti kůže i vlasů, suchému kašli, aj.
Cukrovka postihuje nejčastěji JIN plic, žaludku a ledvin a dle postižení jsou tyto příznaky i odstupňovány.
1. V případě nedostatku plicního jinu se projevuje nadměrná žízeň, se suchem v ústech a hrdle.
2. Postižení nedostatkem žaludečního jinu pociťuje pacient nadměrný hlad, ale zároveň hubne a únavu.
3. Při nedostatku ledninového jinu, trpí pacient nadměrným močením, nočním pocením, bolestmi v bedrech a červenými tvářemi.
Příznaky se projevují jednotlivě nebo i současně, dle postižení orgánu, nedostatkem JINU. Léčbu bychom tedy měli zaměřit dle příznaků, zjednodušeně řečeno : Vyživit Jin tam, kde je potřeba a potlačit tím Jang. Upravíme tím hladinu cukru v krvi, stabilizujeme tím nemoc a předejdeme sekundárním komplikacím, jako jsou - nedostatečné prokrvování končetin, ztráta zraku a poškození periferních nervů.
Vhodná přírodní léčiva :
Sladké plody z YUNNANU - dávkování je asi 8 kuliček denně, několik měsíců ( dle typu a intenzity postižení ), u dětí od 3 let, postačí 4 kuličky 3x denně.
Královská houba Yunzi - doporučuje se užívat společně s plody z Yunnanu
Výtažek z houby Yunzhi ( Coloriolus versicolor ), která je v číně nazývána "tráva říše nebes" a je skutečným pokladem mezi prostředky přírodní léčby. Její užívání bylo po staletí pouze výsadou císařů. Je zvláště vhodná při oslabeném JINU ledvin a jater, neboť vylučuje vlhko a ochlazuje horko. Dokáže optimálně rozběhnout obranné síly organismu a "donutit" je ke správné funkci.
Tato houba má velmi široké spektrum použití, jako :
- preventivní ochrana - nádorová onemocnění
- upravuje stavy po radiaci a chemoterapie
- oslabená imunita ( únavový syndrom, EB virus )
- hepatitis B
- upravuje opožděnou menstruaci u žen, i slabá menstruace
- roztroušená skleróza
- revmatoidní atritida
- diabetes mellitus, aj.
Rozbor patentní medicíny z pohledu tradiční čínské medicíny:
Její nejúčinnou látkou je polysacharido-polypeptidový komplex, který má podle posledních výzkumů antitumorózní, imunomodulační a antioxidační účinky. Obsahuje specifické betaglukeny, které zvyšují aktivitu proti nádorových buněk až 100 násobně ! Tyto látky zabraňují nejen růstu rakovinových buněk, zároveň stimulují obranné síly organismu, čímž zvyšují energii organismu, zmírňují bolesti a regenerují kostní dřeň.
...